• Dopravné ihrisko v materskej škole

Vybudovaním dopravného ihriska vznikol bezpečný, estetický a súčasne náučný komplex, určený pre organizované i voľné hry detí pri dopoludňajšom a popoludňajšom pobyte vonku, ktorý plní funkciu reálnej názornej pomôcky pre získavanie základných poznatkov dopravnej výchovy. Jeho využívanie napomáha venovať zvýšenú pozornosť dopravnej výchove už od najútlejšieho veku dieťaťa a tým predchádzať dopravnej nehodovosti detí. Dopravné ihrisko je ponúkané všetkým materským školám v Mestskej časti Bratislava-Staré Mesto k jednorazovému využitiu v školskom roku po dohode s vedením materskej školy.

Detské fitnes

Projekt začal vyprataním a prípravou miestnosti bývalého skladu a zabezpečením detských cvičiacich strojov. Detské fitnes pomáha spestriť aktivity telesnej výchovy, využíva sa i v rámci záujmovej činnosti, tiež ako náhradné plnenie pobytu vonku, pri nepriaznivom počasí. Cvičenia nie sú silové ale aerobné, kopírujú prirodzený pohyb a sú vhodné pre deti predškolského veku. Detské fitnes je vybavené deviatimi cvičebnými strojmi: rotoped, chodiaci trenažér, bežiace pásy.

Recyklohry

Projekt „RECYKLOHRY“ http://www.recyklohry.sk/sk/ je školský recyklačný program, ktorý si kladie za cieľ systematické zapájanie témy správneho nakladania s odpadmi, triedenia a následnej recyklácie vyradených elektrozariadení do výučby v školských zariadeniach na Slovensku tak, aby sa správne návyky stali súčasťou životného štýlu nastupujúcej generácie. Organizátorom projektu je kolektívna organizácia ASEKOL SK, s. r. o., ktorá sa na území SR v zastúpení výrobcov a dovozcov elektrozariadení zaoberá organizáciou oddeleného zberu a spätného odberu elektrospotrebičov na základe zapísania do Registra kolektívnych organizácií Ministerstvom pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja SR, číslo registrácie – KOVEZ 14. V interiéri materskej školy je nádoba na zber drobných elektrozariadení, ktorá je k dispozícii i pre zákonných zástupcov detí a podľa potreby je zabezpečovaný odvoz. Od školského roka 2013/2014 sa  zberajú i použité batérie a od školského roka 2015/2016 máme i špeciálnu nádobu na použité tonery a cartridge.

Školské ovocie

Cieľom projektu je zvýšiť konzumáciu ovocia a zeleniny u detí, vplývať na zmenu ich stravovacích návykov a predchádzať chorobám z nadhmotnosti a obezity. V školskom roku 2023/2024 školská jedáleň pri materskej škole odoberala ovocie, ovocné šťavy od Boni Fructi, spol. s r.o.,

Pod záštitou tohto projektu sa deti z triedy Žabky a Mačičky zúčastnili exkurzie v ovocných sadoch.

• Stránku pripravujeme

Táto stránka sa zatiaľ pripravuje